7 samochodów koncepcyjnych na Moab Easter Jeep Safari – 50 edycja

Siedem nowych samochodów koncepcyjnych Jeep® o ultrawłaściwościach, wyposażonych w bogatą, dostępną dla Klientów gamę akcesoriów firmy Mopar i Jeep Performance Parts, udaje się na podbój wymagających i znanych już szlaków wokół miasta Moab w Utah (USA), w ramach corocznej imprezy przeznaczonej dla miłośników jazdy terenowej, która odbędzie się w dniach od 19 do 27 marca b.r. Tysiące fanów jazdy w terenie ma zjechać do Moab na wydarzenie, które zapowiada się na najważniejsze jak dotąd Jeep Safari: będzie to 50. edycja tej imprezy, która zbiega się z obchodami 75-lecia istnienia marki Jeep.

Mike Manley, szef marki Jeep – FCA Global, oświadczył: „Każdego roku, zespół Jeepa dąży do przekroczenia kolejnych granic i prezentuje nowe, wspaniałe samochody koncepcyjne o niesamowitych osiągach, produkowane dla naszych najwierniejszych fanów, którzy co roku przyjeżdżają do Moab, aby wziąć udział w Easter Jeep Safari. W poprzednich edycjach imprezy otrzymaliśmy niesamowicie dużo bardzo cennych uwag. Edycja 2016 będzie jeszcze bardziej wyjątkowa, ponieważ wspólnie z naszymi fanami, będziemy jednocześnie świętować 75 lat istnienia marki Jeep oraz 50. edycję Jeep Safari. Dlatego też jesteśmy naprawdę dumni, że możemy zaprezentować siedem najwspanialszych i najmocniejszych samochodów koncepcyjnych Jeepa w ramach tej niesamowitej, legendarnej imprezy.”

Siedem samochodów koncepcyjnych Jeepa na 50 Moab Easter Jeep Safari

Moab Easter Jeep Safari to dziewięciodniowa impreza plenerowa, której program przewiduje codzienne wyprawy off-roadowe wyruszające z miasta Moab, Utah (USA). Jeep Safari rozpoczęto w roku 1967. Wówczas była to jednodniowy zlot zorganizowany przez Izbę Handlową w Moab. Z czasem impreza rozwinęła się do dziewięciodniowego wydarzenia na najtrudniejszych trasach, z kulminacją w sobotę Wielkanocną „Big Saturday”.

Jeep Crew Chief 715
Jeep Crew Chief 715 został zaprojektowany, jako hołd dla samochodów wojskowych Jeepa, w szczególności dla modelu Kaiser M715. Ten koncept z otwieranym dachem, oparty na wersji Unlimited modelu Wrangler, charakteryzuje się przysadzistą architekturą oraz elementami wyposażenia w stylu retro. W Crew Chief 715 zastosowano nowoczesne materiały i techniki konstrukcyjne, z siedzeniem tylnym i dodatkowymi drzwiami do wygodniejszego przewozu pasażerów, nie odrywając się przy tym od swoich korzeni, wywodzących się z wojskowego charakteru.

 

Jeep Shortcut
Ten koncepcyjny samochód oparty na modelu Wrangler i wyprodukowany z niesamowitą dbałością o detale, nawiązuje do niezapomnianego modelu Jeepa CJ-5 oraz ducha lat 50. w XX w., poprzez niewielkich rozmiarów nadwozie oraz charakteryzującą go funkcjonalną prostotę.
Pośród ekskluzywnych, stylowych detali nadwozia znajduje się: grill, maska silnika, pokrywa bagażnika, nadkola przednie i tylne oraz chromowany, zindywidualizowany zderzak tylny i przedni. Kultowego wyglądu Jeepowi Shortcut nadaje zmodyfikowany układ wydechowy, 17” obręcze kół z czerwonej stali oraz 35” opony BF-Goodrich Mud-Terrain T/A KM2.

 

Jeep Renegade Commander
Samochód koncepcyjny Jeep Renegade Commander jest wyposażony w bogatą gamę części zamiennych Mopar i Jeep Performance Parts, idealnie nadających się do przygód off-roadowych. Podniesione o 2 cale zawieszenie, 17” aluminiowe obręcze kół Rubicon oraz opony BF-Goodrich All Terrain T/A KO2 29,5” zwiększają właściwości terenowe Jeepa Renegade Commander.
Jeśli chodzi o nadwozie, to na szczególną uwagę zasługuje ekskluzywna kolorystyka „Fluorescent Gray” oraz otwierany dach MySky ze zdejmowanymi panelami, naklejki custom na karoserię, progi ochronne Mopar do off-roadowej jazdy, płyty osłonowe podwozia oraz zmodyfikowany wydech. Jeep Renegade Commander wyposażony jest ponadto w uchwyt na hak holowniczy marki Mopar oraz dodatkowe światła przednie i tylne.

 

Jeep Comanche
Bazujący na Jeepie Renegade Jeep Comanche to samochód, któremu nie groźna
off-roadowa jazda, co nie wpływa jednak na jego funkcjonalność. Samochód koncepcyjny Comanche, nawiązujący do pickupów Jeepa z przeszłości, zapożycza stylowe detale od zabytkowych Jeepów zarówno cywilnych, jak i wojskowych.
Zastosowany eksperymentalnie lakier nadwozia „Beige Against the Machine” współgra z maską silnika Satin Black, koncepcyjnym przednim pasem nadwozia, wciągarką, stalowym zderzakiem tylnym, miękkim dachem oraz kołem zapasowym zamocowanym z tyłu kabiny. Rozstaw osi zwiększono o około 15 cm w stosunku do seryjnie produkowanego Renegade’a, zapewniając miejsce dla 1,5 m paki ładunkowej.

 

Jeep FC 150
Prawdziwy „wół pociągowy” Made in USA, Jeep FC 150 to samochód z bogatą historią, sięgającą 1960 roku. Został wyprodukowany do mierzenia się zarówno z trudnymi, kamienistymi trasami w Stanach Zjednoczonych, jak i ciężkimi warunkami na ranczach dzikiego zachodu. Produkowany w latach 1956-1965, FC 150 oparty jest na CJ-5 i jest to samochód idealnie nadający się do transportu materiałów, ponieważ dzięki mniejszej długości, znacznie poprawiła się jego zwinność. Oprócz tego, ma również przestrzeń załadunkową „full-lenght”.
Ten zabytkowy samochód marki Jeep wykorzystuje jeszcze swoje oryginalne nadwozie ze stali, naznaczone czasem i tysiącem przygód; w każdym razie, elementy jego wnętrza zostały całkowicie odnowione. Znacznie zwiększono umiejętności off-roadowe FC 150 poprzez zastosowanie ramy Jeepa Wranglera z 2005 roku, zmodyfikowanej w taki sposób, aby mogła przyjąć oś przednią Dana 44, oś tylną Dana 60 oraz stalowe, białe 17” obręcze kół z 33” oponami BF-Goodrich Mud-Terrain T/A KM2. We wnętrzu FC 150 pojawiła się tapicerka wykonana ze sztucznej skóry, a poszycie dachu zindywidualizowano wzorami vintage, które nawiązują do polowania na kaczki. Oprócz tego wnętrze wyposażone jest w radio CB, analogową busolę i dywaniki Mopar.
Samochód zabytkowy Jeep FC 150 wyposażony jest w silnik PowerTech I6 o pojemności 4,0 litrów oraz automatyczną, 3-biegową skrzynię.

 

Jeep Trailcat
Koncepcyjny samochód Jeep Trailcat to wyjątkowy samochód off-roadowy, który świetnie nadaje się zarówno na niedostępne trasy Moab, jak i na drogi szybkiego ruchu. Wyposażony w doładowaną wersję silnika HEMI® Hellcat V8 o pojemności 6,2 litra z manualną, 6-stopniową skrzynią biegów ze zindywidualizowaną gałką dźwigni zmiany biegów i widocznym logo Hellcat, samochód Trailcat został zaprojektowany, aby pozostawić za sobą w obłoku kurzu inne samochody.
Projektanci nie tylko wydłużyli o 30 cm rozstaw osi Trailcata, aby mógł pomieścić silnik Hellcat o mocy 707 KM, ale również skrócili o 5 cm szybę przednią, nadając przez to samochodowi bardziej agresywnego wyglądu.

 

Jeep Trailstorm
Koncepcyjny samochód Trailstorm to wersja Jeepa Wranglera odpowiednia do najbardziej ekstremalnych przygód i idealna na wszystkie terenowe szlaki. Oparta na wersji Jeepa Wrangler Unlimited, jest w stanie osiągnąć każdy najtrudniejszy cel dzięki miejscu na dodatkowy ekwipunek i kanistry z paliwem.
Terenowe zdolności samochodu zostały dodatkowo wzmocnione przez specjalne części z gamy Jeep Performance Parts, do których należą 17” obręcze kół „concept” zaprojektowane do zastosowań off-road i wyposażone w 37” opony, zestaw podnoszący zawieszenie o 2” z amortyzatorami Jeep Performance Parts/Fox, wciągarka Rubicon Jeep Performance Parts oraz przedni i tylny most Dana 44. Połówkowe drzwi zapewniają doskonałą widoczność, która pomaga w pokonywaniu różnych przeszkód, oraz ułatwiają dostęp do wnętrza, aby je wysprzątać po długim dniu na terenowym szlaku.

 

Flota samochodów koncepcyjnych, która zostanie pokazana podczas edycji 2016 Easter Jeep Safari, wykorzystuje połączenie części produkowanych seryjnie z prototypami części zamiennych Jeep Performance Parts. Marka Mopar jest odpowiedzialna za projektowanie i produkcję w oparciu o rygorystyczne specyfikacje wysokiej jakości części zamiennych Jeep Performance Parts, nie zapominając nigdy o właściwościach 4×4, które pozwalają właścicielom samochodów Jeep poprawić możliwości ich seryjnych pojazdów.

Pietro Gorlier, szef Części Zamiennych i Usług (Mopar) – FCA Global, powiedział: „Tych siedem samochodów zostało zmodyfikowanych za pomocą wysokiej jakości części zamiennych Mopar i Jeep Performance Parts, dzięki którym auta te mogą pokonać najtrudniejsze szlaki i dotrzeć tam, gdzie kończy się droga. Mopar dostarcza wszystkim właścicielom samochodów FCA US wysokiej jakości części zamienne i ekskluzywne akcesoria służące do indywidualizowania swoich samochodów i dostosowania ich do własnego stylu życia. Dla nas najważniejsze jest, aby udowodnić, że jesteśmy w stanie dostarczyć właścicielom Jeepów pojazdy do pokonywania najbardziej ekstremalnych na świecie tras.”

źródło artykułu: jeeppress.pl

Komentarze